ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
 

از مهمترین دستورات مرحوم جمال العارفین آیه الله قاضى عمل کردن به روایت عنوان بصرى بوده است‏

جلسات اخلاق و معارف

شرح حدیث عنوان بصری

روزهای چهار شنبه ‌ ازساعت 8 تا 9/45  شب

                 

شروع جلسات اولین چهارشنبه بعد از تعطیلات نوروز  1396

آخرین مطالب

یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

در دعای تحویل سال جمله‌ای آمده است که بسیار لطیف و پرمغزمی‌باشدو تابلویی را دربرابر هرانسانی که وارد سال نو می‌شودقرار می دهد که...

روحانی در میان مردم مثل ماهی میماند و آب، روحانی با مردم و در مردم زنده است. بدون مردم و بعد از مردم نمیتواند رسالتش را ایفا کند. علاوه بر این روحانی در جامعه ما یک نقش دیگری را نیز خودبخود برعهده دارد و آن خدمت بی منت به مردم است./آنچه در اسلام برای ما اصالت دارد، روحانیت نیست، عالم عامل متعهد مسئول است. این عالم اگر بخواهد ریاست بپذیرد مثل یک بار سنگین شاق میپذیرد، نه مثل یک معشوقی که سالها به آن عشق میورزیده و حالا بوصالش رسیده است.

جناب آقای رئیس‌جمهور در این روزها سخنان نیش‌دارتان نسبت به امت قهرمان ایران بیشتر شده و هر روز دسته‌گل جدیدی به آب می‌‏دهید، گویا در این ایام پایانی نیاز شدیدی به ایجاد تشنج و عصبانی‌کردن نیروهای انقلاب و دوقطبی کردن انتخابات دارید/کلیدتان فقط به دردِ قفل اقتصاد دشمن می‌‏خورد، برای قفل زندگی مردم ایران کاری نکردید/ما از شما تشکر می‏کنیم، به همان دلیلی که حضرت آقا از ترامپ تشکر کرد زیرا شما هم با برجام چهره واقعی آمریکا را نشان دادید

ایشان شخصیت ممتاز و بی بدیلی بودند و واقعاً جایشان خالی شد. ایشان خصوصیاتی داشتند که هیچ‌کس دیگر ندارد و نخواهد داشت. ایشان چیزهایی را از امام میدانستند که شاید هیچ‌کس دیگر نمیدانست. قدرت بر انتقال نظرات رهبری مثل امام به مسؤولین، مسأله‌ی بسیار مهمّی است. گاهی اوقات است که مصلحت نیست رهبری در امری اقدام کند؛ لکن خوب است نظرش دانسته شود تا کسانی که میخواهند مسائلی را رعایت کنند، حواسشان باشد که نظر رهبری این است. حاج احمد آقا ناقل امین و باهوشی بودند که دقیق میفهمیدند و همان را که نظر شریف امام بود، منعکس میکردند. ببینید چه نقشی میتوانستند داشته باشند. 

علامه شرف الدین: من با بعضی از اعلام علمای سنّی گفتگویی داشتم. گفتم: در حدیث سفینه دربارۀ عبارت «من رکبها نجا»معنایی به ذهنم آمده است. آن عالم پرسید: چه معنایی به ذهن شما آمده است؟ ...

دیشب حضرت فاطمه‌ی زهرا(سلام الله علیها) به خوابم آمد و گفت: چرا کارگر نمی‌گیری تا گندمهایت را درو کند دیگر از تو گذشته این کارهای طاقت‌فرسا را انجام دهی.

این تناسب براى همه کس نبوده است و بعد از این هم، براى کس دیگرى واقع نشده است، حتى درباره ى ائمه هم من ندیده ام که چنین امرى وارد شده باشد.براى  هیچ کس تاکنون واقع نشده است. این فضیلت، از مختصات حضرت صدیقه علیهاالسلام است. 

آیت الله بهجت: «برای برهان این‌طور می‌گوییم؛ وگرنه نمی‌خواهیم [کاسه] گرم‌تر از آش باشیم. خودشان [اهل‌بیت علیهم‌السلام] پشت سر اینها [مخالفین] نماز می‌خواندند و به آنها «السلام علیک یا امیرالمؤمنین» می‌گفتند. اما اینکه کسی به اقامه برهان برای یک مطلب، بگوید که این تفرقه است، غلط است؛ یعنی چه تفرقه است؟ ما نمی‌خواهیم با سبّ و طعن کار بگذرانیم؛ اگرچه سبّ و طعن در بین خود اینها [صحابه] هم بوده است».

سید‌بن طاووس نقل می‌کند: محمد همدانی می‌گوید: به آن حضرت نوشتم: اگر صلاح می‌دانید مرا از محل دفن مادرتان فاطمه زهرا (س) آگاه سازید که آیا در مدینه است یا همانگونه که مردم می‌گویند در بقیع قرار دارد؟ آن حضرت در جواب نوشت: «هی مع جدی صلوات الله علیه» یعنی حضرت زهرا (س) در جوار جدم رسول الله (ص) دفن شده است. * نظر علمای معروف شیعه در این باره چیست؟

نادر شاه افشار گفت: مگر قضیه صدر الصدور به گوش شما نرسیده است؟ سید عبدالله گفت: من صدر الصدور نیستم. اگر تعقیب کنى، به زمین امر مى ‏کنم که تو را ببلعد!

نتانیاهو که در کارنامه سخنرانی‌هایش در سازمان ملل، سابقه اجرای نمایش را زیاد دارد، این بار کتابی با موضوع صحبت‌های مقام معظم رهبری درباره فلسطین با خود همراه آورده بود و آن را به همه نشان داد.

انیس نقاش، تحلیل‌گر مسائل منطقه، و از مبارزان مطرح حزب‌الله:روابط ایشان با فرماندهان ایرانی در بالاترین سطح بود. ایشان نه‌تنها نقش بزرگی در فرماندهی عملیات مقاومت در لبنان و فلسطین داشتند، بلکه می‌توان گفت نقش مستقیم و بسزایی در حمایت از امنیت ملی ایران و انقلاب و مقابله با دشمنان آن داشتند. ایشان توانستند ضربه‌های محکمی به دشمنان ایران و انقلاب اسلامی وارد کنند.

  سایت مراجع
  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 684
» تعداد بازدید : 745
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 1572
» تعداد بازدید : 1662
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2322377
» تعداد بازدید : 2813785
  جستجو