ذکر ایام هفته
  منوی اصلی
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
معرفی کتاب های پر مغز در حوزه شعر و ادبیات + متن تقریظ رهبر انقلاب
نمایشگاه کتاب هر ساله وعده گاهی برای فرهیختگان و اهل کتاب و کتابخوانی است اما یکی از دغدغه های مهم برخی از علاقه مندان به کتاب هرساله شناسایی کتاب های خوب در حوزه های مختلف است. شناسایی کتاب های خوب، هم می تواند به استفاده بیشتر شخص از محتواهای مناسب در میان خیل عظیمی از محتواهای بیهوده کمک نماید هم می تواندمقدمه ای برای معرفی و یا هدیه دادن به سایر علاقه مندان باشد. مطلب ذیل معرفی برخی از کتاب های خوب در سه حوزه ادبیات داستانی، ادبیات پایداری و شعر است.

ادبیات داستانی  

1- سنگی که نیفتاد نوشته محمد علی رکنی نشر کتابستان معرفت  

رمان «سنگی که نیفتاد» اثر محمدعلی رکنی روانه بازار کتاب شد. این رمان که در 168 صفحه نوشته شده ماجرای مردی است که به علت مرگ همسرش و مصائب دیگر ایمان خود را از دست می‌دهد و با این مساله تا آخر رمان دست و پنجه نرم می‌کند. این رمان به ماجرای نذری که همسر این مرد داشته می‌پردازد که مرد پس از درگذشت همسرش در مسیر ادای این نذر قرار می‌گیرد. رمان «سنگی که نیفتاد» اولین رمان محمدعلی رکنی است که منتشر می‌شود، این رمان برگزیده جایزه داستان‌نویسی طلاب نیز بوده است. در بخشی از این رمان آمده است: «عکس را بیرون آورده‌ام. این یکی سوزاندنش سخت است، واژه‌هایی که حبیبه انتخاب کرده و نوشته روی آن عمق داده‌اند به بیابان، به خودش، به من. فندک را روشن می‌کنم، نباید تردید کنم. این عکس‌ها بماند برای که؟ دستم می‌لرزد...». این رمان با قیمت 10هزار تومان از سوی نشر کتابستان معرفت منتشر شده است.

2-کتاب آمریکایی نوشته هاوارد فاست ترجمه فریدون مجلسی نشر اسم  

نشر «اسم» دو رمان از نویسنده آمریکایی را منتشر و در نمایشگاه کتاب عرضه خواهد کرد. رمان «آمریکایی» اثر این نویسنده آمریکایی که از زمره نویسنده‌های چپ آمریکایی محسوب می‌شود از سوی نشر اسم توسط فریدون مجلسی ترجمه و در ۴۳۲ صفحه با قیمت ۳۲هزار تومان روانه بازار نشر شده و در نمایشگاه کتاب به مخاطبان عرضه می‌شود. همچنین رمان «آخرین مرز» با ترجمه فریدون مجلسی نیز اثر دیگری از این نویسنده است که از سوی این نشر منتشر خواهد شد و با قیمت ۲۷ هزار تومان در دسترس مخاطبان قرار گرفته است. هاوارد ملویل فاست رمان‌نویس چپ آمریکایی بود که با نام‌های مستعار ای. وی. کانینگهام و والتر اریکسون نیز قلم زده است. او نوشتن را در سنین پایین آغاز کرد و نخستین داستانش را به نام «دو دره» در سال ۱۹۳۳ منتشر کرد. فاست پس از نگارش چندین رمان و داستان، در ۱۲ مارس ۲۰۰۳ در الد گرینویچ کانکتیکت درگذشت.

رهبر معظم انقلاب در جلسه پرسش و پاسخ مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجویی که در سال ۷۷ برگزار شده بود به رمان «آمریکایی» و نویسنده آن اشاره کرده بودند: «من نمیدانم شما چقدر با وضع دمکراسیهای غربی و انتخابات آن‌جا آشنا هستید. هرچه در این زمینه اطّلاع پیدا کنید و معلوماتتان بیشتر شود، به ناکامی دمکراسی غربی و تحزّب -که پایه‌ی آن دمکراسىِ آن‌چنانی است- بیشتر پی خواهید برد. کتابی هست که بعید است شما آن را مطالعه کرده باشید – لابد کمتر وقت میکنید بخوانید- این کتاب از یک رمان‌نویس معروف امریکایی به نام «هوارد فاست» است – ظاهراً هنوز هم زنده است و شاید ده، دوازده جلد کتاب دارد؛ بنده هم بعضی از کتابهایش را دارم و خیلی از آنها را خوانده‌ام- او یک رمان‌نویس بسیار خوبی است؛ قدری هم چپ میزند؛ البته چپ به‌اصطلاح امریکاییها. میدانید در اصطلاح امریکاییها، چپ کسی است که یک ذرّه اسم عدالت و تأمین اجتماعی و امثال این واژه‌ها را بر زبان بیاورد و یا در کتابی بنویسد. او کتابی دارد به نام «آمریکایی» که شرح حال شخصی است که پدر و مادرش از یکی از کشورهای ظاهراً اروپای شرقی، با آن زحمات از اقیانوس اطلس عبور کردند و همراه با مهاجران اروپایی، خودشان را به امریکا رساندند و دنبال شغل و کار و نان بخور و نمیر بودند. ظاهراً در امریکا این‌طور است که کسی که در آن‌جا متولّد شود، امریکایی است؛ یعنی شهروند آن‌جاست. برای آن شخص هم که اشاره کردم، شناسنامه‌ی امریکایی گرفتند؛ با این‌که پدر و مادرش امریکایی نبودند.

در این کتاب، مراحل رشد و تربیت و پیشرفت و دوره‌ی کلاس قضایی دیدن و قاضی شدن و بالاخره وارد مبارزات انتخاباتی شدن این فرد شرح داده شده است. در مقدّمه‌ی کتاب هم مترجم مینویسد که این رمان است، اما واقعیت دارد؛ شرح حال فلان کس معروف در فلان ایالت امریکاست. آدم وقتی این کتاب را میخواند، واقعاً میفهمد که انتخابات یعنی چه!»

 

3-دعبل و زلفا نوشته مظفر سالاری نشر به نشر

رمان شورانگیز و جذاب «دعبل و زلفا» اثر تحسین ‎برانگیز دیگری از حجت الاسلام و المسلمین «مظفر سالاری»، نویسنده رمان شیرین و پرفروش «رؤیای نیمه شب» است که مورد تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفته و به چاپ شصت و هفتم رسیده است و انتظار می رود «دعبل و زلفا» نیز این موفقیت را تکرار کند.

این اثر روایتی عاشقانه از آشنایی و زندگی پر فراز و نشیب دعبل خزاعی، شاعر اهل بیت(ع) و همسر سازش ناپذیرش زلفاست؛ در این کتاب، مقاطعی از زندگی دعبل در زمان امام موسی کاظم (ع) و امام رضا (ع) به صورت داستانی کنکاش شده است؛ عشق میان او و زلفا بستری جذاب برای ماجراهای فراوان این رمان است که تلاش دارد بر اساس داده های تاریخی به بازسازی و بازآفرینی ماجراها و حوادث بپردازد.

گزیده کتاب:

دختر با چابکی درون خمره ای گلی که خالی بود پرید.

در آن لحظه که می خواست درون خمره بنشیند، چرخید و دعبل را کنار جعبه های هلو و انار دید.

او را شناخت و تعجب کرد که در آن موقعیت می بیندش. صدای سم اسبی شنیده شد.

در خمره پنهان شد و میوه فروش سبد انجیر را روی خمره گذاشت...

 

4-کتاب حیفا به قلم محمدرضا حداد پور نشر دفتر نشر معارف  

 

این مجموعه دربردارنده داستان زندگی و ماموریت دختری جاسوس از اداره متساوای سازمان موساد در منطقه غرب آسیاست. آن دختر، همانند دیگر خواهرانش به خیانت به تاریخ مشغول بوده و جنایت‌های دیگر را از طرف رژیم غاصب صهیونیستی مرتکب می‌شود تا بتواند مدیریت رفتاری و تصمیم‌ساز سران داعش را در دست بگیرد.

این داستان مستند به وقایع تاریخی است که به شهادت کتاب پنجاه درصد کتاب را شامل می‌شود و الباقی به منظور جذابیت توسط نویسنده به شکل داستانی درآمده است.

اکثر اسامی و تاریخ نگاری‌ها قابل مشاهده در منابع اینترنتی و بقیه موارد به جهت مسائل امنیتی در کتاب ذکر نشده است.در بخشی از کتاب آمده: «البغدادی به فلوجه می‌رود و حیفا والعدنانی هم به الرمادی می‌روند. در خلال مدتی که حیفا در زندان است یا شاید تازه با العدنانی از زندان فرار کرده و به الرمادی رفته‌اند، طی یک حفره اطلاعاتی در موساد و به دنبالش نفوذ نیروهای اطلاعاتی جبهه مقاومت (ایران، عراق و حزب الله) از این حفره مدارک مربوط به این ماموریت موساد لو می‌رود و توسط تیم اطلاعاتی جبهه مقاومت تحلیل می‌شود و نهایتا ردپای حیفا (حفصه) و ابومحمد العدنانی در الرمادی کشف می‌شود.»کتاب 188 صفحه‌ای «حیفا» اثر محمدرضا حدادپور جهرمی با قیمت 10هزار تومان به چاپ دوم رسیده است.

5-کتاب خانه مغایرت به قلم محمدعلی جعفری نشر شهرستان ادب  

این رمان در 152 صفحه، ماجرای پسر جوانی به نام سعید را روایت می‌کند که تنها فرزند خانواده‌ای ثروتمند اهل یزد است و از قضای روزگار عاشق سحر، دختری از خانواده‌ای پرجمعیت و سنتی، می‌شود. او حالا باید خود را با این شرایط جدید و دشوار، که کاملاً برایش غریبه است، وفق بدهد. از دل این تلاش گاه موقعیت‌هایی بسیار طنزآمیز خلق می‌شود.

محمدعلی جعفری متولد 1366 در یزد، نویسندگی را از سال 1387 با حضور در دوره‌های آموزش نویسندگی آغاز کرده است. او پیش از این مجموعه داستانی با عنوان «شغل شریف» منتشر کرده بود.«خانه مغایرت» را انتشارات شهرستان ادب، به قیمت 12500 تومان و با طرح جلدی ابتکاری منتشر کرده است. این کتاب به زودی در بازار کتاب حضور خواهد یافت.«خانه مغایرت» را می‌توان به عنوان هدیه‌ای جذاب به زوج‌های جوان پیشنهاد داد.

 

ادبیات پایداری

1-کتاب سرباز کوچک امام به قلم فاطمه دوست کامی نشر پیام آزادگان  

کتاب «سرباز کوچک امام» روایتی است از خاطرات آزاده مهدی طحانیان از کودکی تا امروز. جهت آفرینش این اثر ارزشمند در مجموع 163جلسه مصاحبه با آقای طحانیان گرفته شده است که طی آن ها نزدیک به 350 ساعت فایل صوتی ذخیره گردیده. علاوه بر این حجم صوتی حدود 20 ساعت مصاحبة تکمیلی نیز با افراد مربوط با خاطرات آقای طحانیان از جمله پدر مهدی طحانیان ، سرهنگ حسن زارعی از فرماندهان دفاع مقدس و همسنگران مهدی ، آزادگان سرافراز :حجت الاسلام سید حسن میر سید ، فاطمه ناهیدی ، فاطمه شمسی بهرامی ، معصومه آباد و امیر شاه پسندی و نیز نامه هایی از دوران اسارت تهیه شده است. تمامی این تلاش ها و حساسیت های مربوط به ثبت خاطرات ایشان تنها به این دلیل بوده که خاطرات یکی از جوان ترین اسرای انقلاب که تنها یک نمونة آن بازتابی روشن در اذهان مردم پرشور مذهبی ایران داشته است، به صورتی کاملاً مستند و منطبق با واقعیات ثبت گردد. ماحصل چهار سال تلاش جهت نگارش این اثر، کتابی به حجم 925 صفحه و در 8 بخش می باشد. در بخش پیش گفتارِ مؤلف کتاب «سرباز کوچک امام» به تفصیل روند تلاش های مؤلف جهت ایجاد این اثر توضیح داده شده است. توضیحاتی که هر خواننده ای را در اطمینان به خوانده هایش قوت قلب می بخشد.

کتاب «سرباز کوچک امام» به بیان اتفاقات ریز و درشت زندگی مهدی طحانیان پرداخته؛ اتفاق های خواندنی و جذابی که در بسترهای متفاوتی روی می دهد و ذهن خواننده را به طرز ماهرانه ای به همراهی خویش دعوت می کند. ناب ترین بخش این خاطرات مربوط به سال های طولانی ای است که راوی در اردوگاه های نگهداری اسرای ایرانی در عراق سر می کرده. او به عنوان جوان ترین اسیر جنگی در زمان اسارتش به شدت کانون توجه بعثی ها بوده و به طبع آن شاهد ماجراهای تلخ و شیرینی است که در نوع خویش کم نظیر هستند. نقطه اوج این اتفاق ها ماجرای امتناع او از مصاحبه با «نصیرا شارما» یک زن خبرنگار هندی بی حجاب است.

چنین تصمیمی در شرایط وحشتناک و خفقان آور اسارت که جسارت بی مثالی می طلبید؛ توسط نوجوانی گرفته می شود که خود را سرباز و مطیع اوامر رهبرش می داند. زندگی اسارتی و ابتکارات ریز و درشتش، روابط و علقه های به وجود آمده میان او و رفقای دربندش، حوادث متفاوتی که حین اسارت بر اردوگاه ها سایه انداخته، تنها بخشی از فصول این کتاب است. کتابی که به زعم کارشناسان این حوزه جامع ترین اثر خاطره نگاری به لحاظ حجم و محتوا در عرصه «اسارت» و «فرهنگ ایثار و مقاومت» به شمار می آید.

2-کتاب خداحافظ سالار به قلم حمید حسام نشر بیست و هفت  

کتاب خداحافظ سالار نوشته ی حمید حسام به صورت داستانی ست که ماجرای اون از سال ۱۳۹۰ شروع می شه یعنی زمانی که شهید همدانی خانواده خودش رو در اوج بحران سوریه که دمشق در آستانه سقوط بود، آگاهانه به دمشق می‌بره. این کتاب حاصل ۴۴ ساعت مصاحبه با همسر شهید همدانیه که نوع روایت داستانی هیچ دخل و تصرفی رو در اون وارد نکرده. سردار شهید حسین همدانی، از اعضا و بنیانگذاران سپاه همدان و کردستان بود و از سال ۱۳۵۹ در دفاع مقدس شرکت داشت.

او همچنین از فرماندهان منطقه عملیاتی «بازی دراز» در جبههٔ کرمانشاه بود و مدتی فرمانده لشکر انصار الحسین(ع) رو به عهده داشت. شهید همدانی همچنین جانشین قرارگاه امام حسین(ع) و مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران و فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بوده که در حین انجام ماموریت مستشاری در سوریه به شهادت، آرزوی دیرینه اش رسید.

3-کتاب گلستان یازدهم به قلم بهناز ضرابی زاده نشر سوره مهر  

«گلستان یازدهم» خاطرات زهرا پناهی‌روا، همسر سردار شهید علی چیت‌سازیان، به قلم بهناز ضرابی‌زاده است. این کتاب با زبانی صادقانه به شرح زندگی یک ‌سال و هشت‌ماهة مشترک شهید چیت‌سازیان و همسرشان پرداخته است. فرمانده‌ای که در جبهه به دلیل مهارت‌های رزمی و شجاعتش به عقرب زرد معروف بود، در خانه با مادر و همسرش به اندازه‌ای با مهر و محبت رفتار می‌کرد که گویی این قلب رئوف هیچ‌گاه سابقة‌ حضور در حرب و قتال را نداشت. «گلستان یازدهم» به زیباترین شکل توانسته‌ است قسمت مهمی از نیمة‌ پنهان زندگی شهید چیت‌سازیان را به مخاطبان معرفی کند.

تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «گلستان یازدهم»:

متن تقریظ رهبر انقلاب بر این کتاب‌ـ که خاطرات خانم پناهی‌روا از همسر شهیدش (سردار علی چیت‌سازیان) به قلم خانم ضرابی‌زاده است‌ـ بدین شرح است:

بسم‌ الله ‌الرحمن‌ الرحیم

این روایتی شورانگیز است از زندگی سراسر جهاد و اخلاصِ مردی که در عنفوان جوانی به مقام مردان الهی بزرگ نائل آمد و هم در زمین و هم در ملأ اعلی به عزّت رسید. هنیئاً له. راوی‌ـ شریک زندگی کوتاه اوـ نیز صدق و صفا و اخلاص را در روایت معصومانة خود به‌روشنی نشان داده است. در این میان، قلم هنرمند و نگارش آکنده از ذوق و لطف نویسنده است که به این‌همه جان داده است. آفرین بر هر دو بانو؛ راوی و نویسندة کتاب.

 

4-کتاب آب هرگز نمی میرد به قلم حمید حسام نشر صریر  

کتاب «آب هرگز نمی میرد» شامل خاطرات خاطرات میرزا محمد سلگی از جانبازان دوران دفاع مقدس به تازگی توسط نشر ۲۷ بعثت به چاپ سی و دوم رسیده است.

تقریظی که رهبر انقلاب بر این کتاب نوشته‌اند، از جمله دلایل استقبال مخاطبان از این کتاب طی ماه‌های گذشته بوده است. «آب هرگز نمی‌میرد» خاطرات محمدسلگی فرمانده گردان ۱۵۲ حضرت اباالفضل لشگر انصارالحسین را در بر می‌گیرد که به قلم حمید حسام تدوین شده‌اند. تقریظ رهبری بر این کتاب، بهمن ماه سال گذشته رونمایی شد.

«آب هرگز نمی‌میرد» در سال ۹۳ برنده جایزه جلال آل احمد شد. چاپ اول این کتاب در سال ۹۳ توسط انتشارات صریر منتشر شد و حالا به تازگی چاپ  سی و دوم آن راهی بازار نشر شده است.

نشر ۲۷ بعثت همچنین به تازگی کتاب کارنامه عملیاتی خیبر از لشگر ۲۷ محمد رسول الله(ص) را به تازگی با عنوان «شراره های خورشید» به چاپ رسانده است. این اثر، نوشته‌ها و نتایج تحقیقات گلعلی بابایی و حسین بهزاد را شامل می شود و در ادامه روند چاپ کتاب های «همپای صاعقه» و «ضربت متقابل» چاپ شده است.

این ناشر قرار بود کارنامه‌های عملیاتی عملیات های خیبر و بدر را در یک کتاب چاپ کند که به دلیل زیاد بودن مطالب کارنامه عملیاتی خیبر تا به حال به ۴ جلد رسیده و ظاهرا انتشار این کارنامه در قالب مجلدات بعدی، ادامه خواهد داشت.

 

5-کتاب عمار حلب به قلم محمد علی جعفری نشر روایت فتح

کتاب «عمار حلب» به قلم محمدعلی جعفری، قرار است ما را با شخصیت ناب شهید مدافع حرم محمدحسین محمدخانی آشنا کند. این کتاب هفتمین کتاب از مجموعه مدافعان حرم است که انتشارات روایت فتح آنها را منتشر کرده است.

در بخشی از این کتاب آمده: «صبح بین ساعت شش و هفت بود که آن مکالمات پشت بی‌سیم را می‌شنیدیم، فرماندهی ایشان را صدا کرد و گفت اتفاقی در محور کناری ما افتاده، الان مسلحین از نقطه‌ای می‌خواهند به این محور نفوذ کنند، اگر آنجا سقوط کند محور ما هم آسیب می‌بیند. او با این که شناختی از آن زمین و آن منطقه و آن محور کنار دستی نداشت، قبول کرد. شب قبلش می‌گفت: «متنفرم از این که توی زمینی که نمی‌شناسم عملیات کنم.» این بار را به دوش کشید به خاطر این که زحمات چند روز گذشته بچه‌ها هدر نرود و خط شکسته نشود. آنجا نقطه مسئولیت او نبود.

چهار، پنج نفری راه افتادند. شبانه رفتند برای شناسایی. صبح عملیات درگیر شدند. به روشنایی خورده بودیم. یک مقدار کار گره خورد. شش، هفت صبح بود که حاج عمار شهید شد. نیروهای غیر ایرانی پشت بی‌سیم می‌گفتند «حاج عمار استشهد.» سریع از اتاق عملیات گفتیم «حاج عمار شهید نشده، حالش خوبه، فقط کمی جراحت داره.» گفتیم مجروح شده که شیرازه کار از هم نپاشد. این نیروها دو، سه سال بود که با حاج عمار کار می‌کردند. نمی‌خواستیم نگرانی در دلشان ایجاد شود. پشت بی سیم گفتیم «فلانی! نگو حاج عمار شهید شده، نگذار همه نیروها متوجه شوند و روحیه‌شان را از دست بدهند.» از این طرف در اتاق عملیات غوغایی بود.

یکی از دوستان از پشت میزش افتاد کف اتاق. از حال رفت. پاهایش را دراز کردیم. به هوشش آوردیم و آب قند دادیم بهش، به فکر این بودیم چه کسی را جایگزین حاج عمار کنیم. کسی که جنگنده، خستگی ناپذیر، شجاع و مدیر باشد و با نیروها بجوشد. واقعا کسی را نداشتیم. حاج قاسم بعد از شهادت حاج عمار گفت «کمرم شکست.» دوستانی که جنازه عمار را دیده بودند می‌گفتند «مثل کسی بوده که روزها و شب‌های متمادی عملیات کرده و حالا از فرط خستگی خیلی راحت خوابش برده.

 

کتاب ها در حوزه شعر  

1-کتاب آینه های شعله ور به قلم حسین اسرافیلی نشر خورشید باران  

کتاب شعر آیینه‌های شعله‌ور به قلم استاد حسین اسرافیلی شاعر نام آشنای کشورمان است. این کتاب شامل دو دفتر است. دفتر نخست “شرحه شرحه آتش” نام دارد که منظومه‌ی مصائب حضرت زینب و سرگذشت ایشان از پیش از واقعه‌ی عاشورا تا دوران پس از آن را در بر می‌گیرد. دفتر دوم این کتاب جلوه‌های جاودان نام دارد که شامل اشعاری در مدح اهل بیت (ع) است. در بخشی از دفتر نخست می‌خوانیم:

اى حضور آسمان در جان خاک / یا حسین ابن على! روحى فداک / اى نماز عشق را تکبیر سرخ / آیت «تطهیر» را تفسیر سرخ! / اى جلال آسمان! شور زمین! / معنى پوشیده در «زیتون» و «تین» / اى به طور موسوى، روح کلیم! / قبله‌ی عرفان، صراط مستقیم! / اى شکوه آفرینش، اى یقین! / آبروى مکتب، اى سالار دین! /اى امام لاله‏هاى نینوا! / آفتاب غرق خون در کربلا! / اى مناى عشق را ذبح عظیم! / اى طنین تازه در ناى قدیم! / ای نمازت آبروی دین ما! / خون تو آوازه‌ی آیین ما! / اى شکوه عشق، فخر کائنات! / اى خجل از نام تو چشم فرات! / اى جلال هر چه غیرت، هر چه مرد! / قوت بازوى قرآن در نبرد! / وارث تیغ دو لب، خیبرگشا! / یادگار فاطمه وقت دعا!

2-کتاب هیس گل ها خواب اند به قلم مرتضی امیری اسفندقه نشر شهرستان ادب  

3-کتاب ابوالچپ به قلم امید مهدی نژاد نشر قاف  

امید مهدی‌نژاد (شاعر و نویسنده و طنزپرداز معاصر) متولد سال 1358 در تهران است .وی تحصیلات آکادمیک در رشته ادبیات ندارد ولی یکی از بهترین ظنزسرایان جوان معاصر می باشد.به گفته خود او از دوران جوانی او اطلاعی در دست نیست.او نخستین شعرهایش را در سال 1381 از طریق مطبوعات منتشر کرد.با خواندن این شعرها متوجه می‌شویم امید در این مدت خودش را خیلی اذیت کرده است. شعرهای امید مهدی‌نژاد در آن دوران سرشارند از جاده و اسب و غلاف خنجر و فحش و غروب آفتاب و ... وی از سال 1383 سبک شعری خود را به طنز تغییر داد و به گفته خود،این کار او به تحریک «وحید جلیلی» سردبیر سابق ماهنامه سوره و سردبیر فعلی ماهنامه راه انجام گرفته است. نخستین طنزنوشته‌های مهدی‌نژاد در همین ماهنامه سوره منتشر شد. وی از سال 1383 در دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی (مجلات سوره و راه) فعالیت می‌کند و فعالیت ادبی او نیز به سمت نگارش متن تغییر یافته است.مهدی‌نژاد در جاهای دیگری هم طنز نوشت: در روزنامه جام‌جم، در هفته‌نامه پنجره، در دوهفته‌نامه آینده‌سازان، در ماهنامه خردنامه، در گاهنامه هابیل، در فصلنامه شعر، در سالنامه مهر، در کتاب‌های خودش و ....

4-کتاب پیر گل فروش به قلم عبدالرضا رضایی نیا نشر سلمان پاک  

5- کتاب تاوان تنهایی به قلم غلامرضا کافی نشر سوره مهر  

 « تاوان تنهایی» حاوی آثار کلاسیک سروده شده دکتر غلامرضا کافی تا اواخر سال 93 است که با زبانی فخیم بعد از کتاب «ترانک‌ها» گردآوری شده است.سروده‌های این کتاب عمدتا به  موضوع انقلاب اسلامی پرداخته که شاعر هم آثار این مجموعه را شعرهای دردمند انقلاب نامیده است .

منبع: سایت رجانیوز


Share


  سایت مراجع
 کانال‌ها
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 597
» تعداد بازدید : 667
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 786
» تعداد بازدید : 900
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2992288
» تعداد بازدید : 3607378
  جستجو