ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
ائتلاف رژیم وهابیت با اسلام آمریکایی برای حمایت از اسرائيل

بسم الله الرحمن الرحیم

ائتلاف رژیم وهابیت با اسلام آمریکایی برای حمایت از اسرائيل!

«ليون هادار» تحليلگر امور بين المللی و روزنامه نگار و تدوين گر مقاله ای که در دسامبر در روزنامه سنگاپور بيزينس تايمز متتشر کرد، قبل از بازنشر آن در سايت هاي ديگر از جمله ريلکلير ورد نوشت. هادر مي گويد بر حسب نوشته مجلّه تاميز سال گذشته سال تظاهرات بود. خيزش مردمي که نخبگان سياسي حاکم را ابتدا در تونس، سپس مصر و ليبی و يمن و بحرين هدف قبرار داده است، فقط منحصر به خاورميانه نشده است. بلکه اين تظاهرات ها به اسپانيا و يونان و ايتاليا و فرانسه و انگليس و اسرائيل هم رسيد. در آمريکا تظاهرکنندگان ابتدا وال استريت در نيويورک را اشغال کردند و سپس واشنگتن و شيکاگو و شهرهاي ديگر اين کشور اعتراضات خود را نشان دادند.

در واقع، نه مانند هيئت سازمان ملل سال 1848 است، بهار عربی و تظاهرات هايی که هر روز در پارک زوکوتی در نيويورک يا در خيابان راچيلد در تل آويو شدّت می يابد، انتظارات را برای تغييرات اساسی حکومتی بالا و بالاتر می برد و خواستار ايجاد نظامی جديد بر پايه اصول آزادی و عدالت هستند.

ترک ها خواستار ممانعت عراق و لبنان و سوريه در جنگ های داخلی و تضمين انتقال مسالمت آميز قدرت در مصر، تونس، ليبی و حرکت به سمت توافقنامه حلّ اختلاف فلسطين و اسرائيل مي باشند.

در همين راستا، کمک به خلق ابزارهاي همکاري بين قواي سياسي درگير با نظاميان و اخوان المسلمين به هدف تأسيس قانون و نظام و باز کردن راهه های شکوفايی اقتصادی در کشور يکي از راه هايي است که ترکيه و سعودي با حمايت اغلب مصريان و تأييد آمريکا اروپا براي تسلط بر اوضواع اتقلابات عربي سعی می کنند.

براي همين، سعودي و ترکيه به عنوان دو بازيگر راهبرنده در انقلابهاي خاورميانه در سال 2012 به شمار مي روند و نو عسايست هاي منطقه اي را به اجرا مي گذارند که مطابق با منافع آمريکاست. در حقيقت، در زماني افزايش قدرت نظانمي آمريکا و کاهش قدرت اقتصادي، واشنگتن قدرت هاي منطقه اي مثل ترکيه و سعودي و ديگر شرکاي خود در شرق آسيا همچون ژاپن، کره و استراليا را بارايايفاي نقش فعال تر در تجهيز نيروهاي امنيتي آمريايي و جهاني به کار مي اندازد.

اين استراتژي ثابت شده که در سال 2012 صورت خواهد گرفت؛ اما با مقاومت های بزرگي در سال های آينده واجه خواهد شد، به طوري که شايد اين بازيگران مجبور شوند سياست هايي به کار برند که معارض با منافع آمريکا باشد.

ولی حتي با تمام بازتاب های منفی حضور نظامی آمريکا در خاورميانه، باز هم آمرکيا نقش محافظ توازن جهانی را در 2012 بازی خواهد کرد، به خصوص اگر وارد درگيري ديپلماسی و نظامی با ايران شود که اين باعث بروز جنگي فراگير در اين سال خواهد شد، ولي به هر حال به رئيس اوباما اجازه خواهد داد در تمرين سياسي در لبه پرتگاه با تهران شود آن هم در زمانی که انتخابات رياست جمهوري آمریکا اين سال 2012 برگزار خواهد شد.


Share

ارسال دیدگاه
متن پیام : *
نام :
پست الکترونیک :
آدرس وب :
تصویر امنیتی :
 
 
 

  سایت مراجع
 کانال تلگرام
کانال هیئت رهپویان آل طه
کانال جام معرفت
کانال ادامه من

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 432
» تعداد بازدید : 540
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 1965
» تعداد بازدید : 2013
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2904747
» تعداد بازدید : 3505225
  جستجو