ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
یافته ها

با پشتیبانی و حمایت قاطع، سریع و همه جانبه مسلمانان کشورهای مختلف، در یک مقطع کوتاهِ زمانی، هرگونه تردیدی در مورد رهبری جهان اسلام به وسیله امام خمینی رحمه الله ازبین رفت و زنگ خطر را برای غرب و نیز سران وابسته کشورهای اسلامی و محافل مدافع اسلام آمریکایی به صدا درآمد.

اکنون ،این ماییم و امانت او . دست بیعت از آستین اخلاص برآریم و در کف فرزند و برادرش و تلمیذ مدرسه اش بگذاریم که اگر بعد از رحلت رسول الله ظهر حکومت اسلام  به غروب خونین شهادت حسین بن علی و «شب بی قمر غیبت » انجامید ، این بار امام فرصت یافت تا وثیقه حکومت را به معتمدین خویش بسپارد و این خود نشانه ای است بر این بار  بشارت که خداوند اراده کرده است تا حزب الله و مستضعفین را به امامت و وراثت زمین برساند.

رهبر انقلاب اسلامی:من و آقای هاشمی و یک نفر دیگر از تهران به قم خدمت امام رفتیم تا بپرسیم بالاخره این جاسوسان را چه کار کنیم؛ بمانند، یا نگه‌شان نداریم؛ به خصوص که در دولت موقت هم جنجال عجیبی بود که ما اینها را چه کار کنیم! وقتی که خدمت امام رسیدیم و دوستان وضعیت را شرح دادند ایشان تأملی کردند و سپس با طرح یک سؤال واقعی پرسیدند: «از امریکا می‌ترسید؟»؛ گفتیم نه؛ گفتند پس نگه‌شان دارید!

رهبر معظم انقلاب:در مکتب فکری امام، ضدّیت با استبداد و ضدّیت با استکبار حرف اوّل را میزند؛ امام با مستکبرین سرِ آشتی نداشت. واژه‌ی «شـیـطـان بـزرگ» برای آمریکا، یک ابداع عجیبی از سوی امام بود.

رهبر انقلاب: اگر ملّت ایران بخواهد به آن هدفها برسد، بخواهد این راه را ادامه بدهد، باید راه امام بزرگوار را درست بشناسد، اصول او را درست بشناسد، نگذارد شخصیّت امام را تحریف کنند ... هرکسی هر حرفی را که خودش می‌پسندد به امام نسبت ندهد. آنچه را به امام نسبت میدهیم، باید در منابع مربوط به امام موجود باشد، آن هم به شکل مکرّر، به شکل مستمر.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: اگر ملّت ایران بخواهد به هدفهای بزرگ خود برسد، بخواهد این راه را ادامه بدهد، باید راه امام بزرگوار را درست بشناسد، اصول او را درست بشناسد، نگذارد شخصیّت امام را تحریف کنند...[امام] به مسئولان کشور هشدار میداد درباره‌ی خوی کاخ‌نشینی و همه را از خوی کاخ‌نشینی برحذر میداشت، تأکید مکرّر میکرد بر اینکه به وفاداری طبقات ضعیف اعتماد کنید. این یکی از خطوط اساسی است. ۹۴/۳/۱۴

مستندات صوتی و تصویری امام را نمی‌پذیرند اما توقع دارند ما خواب‌نما شدنشان را بپذیریم./ تحریف امام توسط انقلابیون سابق خطرناک‌تر از تحریف توسط دشمن است/ سخنان رئیس جمهور موجب شد عزت و آبروی کشور در معرض تحقیر جنایتکاران جهان قرار گیرد.

عید بود و قرار بود از دست امام عیدی بگیرند. اینکه عیدی چه بود و عید، کدام عید بود آن قدرها اهمیتی نداشت؛ مرید آمده بود تا مرادش را ببیند و ساعتی را با او بگذراند.

  از زمانی که او بر روی صندلی نشست، احساس کردم که نیرویی از وجودش ساطع می‌شود. نیرویی بسان یک گردباد که اگر با دقت نگاه می‌کردی، در می‌یافتی که نوعی آرامش مطلق در درون آن نهفته است؛ چرا که خمینی بسیار جدی، استوار و مسلط بود.کمترین چیزی که می‌توانم بگویم این است که گویا او یکی از انبیاء گذشته است و یا این که موسای اسلام است و آمده تا فرعون کافر را از سرزمین خود براند.

امام «ره» به ما آموخت که «انتظار در مبارزه است» و این بزرگترین پیام او بود، و پس از او، اگر باز هم امیدی ما را زنده می دارد همین است که برای ظهور آخرین حجت حق مبارزه کنیم. امام «ره» ما را آموخت که « عرفان را با مبارزه جمع کنیم» و خود بهترین شاهد بود بر این مدعا که عرفان عین مبارزه است...

 به اعتقاد من دربارۀ این مرد بزرگوار، باید گفت که جهان اسلام از غیبت کبرى تا کنون من‏ حیث ‏المجموع نظیر ایشان را نداشته است. بر این قید «من‏ حیث‏ المجموع» تأکید دارم. از نظر خصوصیات علمى، اخلاقى و شخصیتى، ما در میان مسلمانان، از غیبت کبرى تاکنون، چنین شخصیتى نداشته ‏ایم.

راننده پژو مزبور چکی به مبلغ ۷۰۰۰۰ ریال نوشت و اظهار داشت (فدای یک ریش خمینی، و بلافاصله راننده خودرو بعدی چک را گرفته و ضمن سوزانیدن آن در جلو جمعیت اظهار نمود فدای خمینی).

علامه طباطبایی(ره):عرض کنم البته سابقه رفاقت با ایشان داشتیم، کاملا می شناختیم. شأنشان اجلّ از این تهمت هاست که خواننده باشند یا جورهای دیگر که به لباس و وضعیّت روحانیّت سازش نداشته باشند، ندیدیم، ایشان منزّهند از این جور.

آیت الله میرزا هاشم آملی(ره):عظمت آقای ما به حدیست که اینگونه نوشته جات به او ضرر نمیرساند ، مطمئن باشید البته جای تاسف است که نباید نوشته بشود اما بدانید عظمت ایشان ( من قادر نیستم حرف بزنم ( بحدیست که ضرر به ایشان نمیرساند. ( گریه حضار)

آیت الله وحید خراسانی:یریدون لیطفئوا نورالله بافوائهم یریدون ولی عملی نخواهد شد لیطفئوا نورالله به چی به افوائهم اگر مردم بفهمند خود آیه کافی است نور خاصیتش این است این نور مادی است شما پایتان را می‌گذارید روی نور نور می‌افتد روی پای شما محال است نور برود زیر پای شما هزار مرتبه پا روی نور بگذاری خودت پایمال نوری مردک خر نمی‌فهمی نور زیر پا نمی‌رود (تایید حضار) کی شود دریا به پوز سگ نجس، کی شود خورشید از پف منتمس (تایید حضار)

آیت الله مکارم شیرازی: آقایان مراجع مدرسین و همه با این برنامه دیروز و امروز ثابت کردند که این مسئله‌أی نیست که بشود در میان افراد تفرقه انداخت و اهداف این مرد بزرگ را به این عنوان کوبید و نادیده گرفت...اگر واقعا بنا هست بمیریم همه دست به دست هم بدهیم و با هم بمیریم اگر بنا هست زنده بمانیم همه با هم زنده بمانیم (تایید حضار)

امام خمینی خیلی حساب شده این برخورد را کردند. به هیچ عنوان به آقای شواردنادزه نگاه نکردند، هیچ اعتنایی نکردند. سر به پایین آمدند و رفتند. آقای ادوارد شواردنادزه وزیر خارجه یکی از ابرقدرت های آن روز جهان بود. اما امام خمینی جوری برخورد کرد که گویی ما ابرقدرت هستیم و آنها یک کشور جهان سومی هستند.

این بزرگوار می فرمودند که آقای خمینی سیرهای خودش را تمام کرده؛ پس از آنکه سیرش را تمام کرده فعلاً از طرف حضرت احدیت و حضرت ولی عصر (عجل الله فرجه) مأمور است به اصلاح جامعه و اصلاح مسلمین، بالاخص اصلاح ایرانیان. و این معنی اخیراً برایشان معلوم شده بود لذا یقین ایشان موجب این شد که بفهمد ریشه حقیقی اسلام تبعیت از حضرت اولی الامر -که الآن خداوند ما را منعم فرموده به حضرت آیت الله العظمی آقای خمینی- می باشد. ایشان در این مسئله در اثر یقینشان، مقطوعشان شده بود. به برکات اجدادشان شائبه ای از نفع خودشان در گرایش به آقای خمینی نبود یعنی خالص به تمام معنی مبلغ آقای خمینی بودند. و این تبلیغ را موجب ترقی خودشان می دانستند عندالله، نه عند الناس.

      بعد از ماه رمضان كه انسان ايشان را مى‌ديد، در يك ديدار و ملاقاتى كه با مردم حرف مى‌زدند، آدم به طور محسوس مى‌فهميد كه ايشان در اين يك ماه، نورانيتر شده‌اند آدم، اين را حس مى‌كرد. پيرمرد هشتاد و چند ساله - نزديك نود ساله - اين يك ماهه حركت مى‌كرد و پيش مى‌رفت! هميشه در حال حركت بودند؛ امّا ماه رمضان، بيشتر و جدّيتر! چون ميدان، ميدان مناسبترى است.

داغ های همه تاریخ را ما به یکباره دیده ایم. یک بار دیگر این رسول اکرم است که از دنیا رفته است، یک بار دیگر این علی است که به شهادت رسیده است؛ یک بار دیگر این فاطمه است وحسن است وحسین است که ما را داغدار کرده اند؛ یک بار دیگر این مهدی است که در حجاب غیبت رفته است. دست ما اگر به نخل بلند وجود او نمی رسد، دست خمینی که می رسید. او آمد تا معنای «انتظار» را به این امت بیاموزد، در آینه وجود خود که اسوه مصادیق منتظران بود؛

همه چیز از او روئید. همه چیز بود، او نبود در روزگاری و ما هیچ چیز نداشتیم. همین ایران بود، همین ملت بود، همین موقعیت جغرافیایی بود، همین فقه بود، همین قرآن بود، همین نهج البلاغه بود، اما او نبود، هیچ چیز نبود، هیچ چیزی نداشتیم، بعد او پدید آمد. قدم در صحنه گذاشت؛ مثل وجودی كه ماهیات رو هستی می‌بخشد، تحقق می‌بخشد؛ مثل روحی كه به كالبدی دمیده می‌شود و اجزای آن كالبد را زنده می‌سازد، ما را زنده كرد.

«آقای طالقانی! اصرار نکن! احتمال بده که این دستور از طرف امام زمان (عج) است!» تا امام این جمله را گفت، من به خود لرزیدم و بی‌اختیار گوشی را گذاشتم و حالم دگرگون شد!

امام(رضوان‌الله‌‌عليه) در سيروسلوک اسلامي و شيوه تربيتي به کدام سمت گرايش داشتند؟ مروري بر زندگي امام و آشنايي با زندگي امام، پاسخ را روشن مي‌کند.....

امام خمینی(ره) ضمن اشاره به تعطیلی درس فلسفه آیت‌الله العظمی بروجردی با فشار برخی مقدس‌مآبان قم فرمود: آقای بروجردی خودشان اهل معقول هستند و شخصاً با فلسفه مخالف نیستند.

  سایت مراجع
 کانال تلگرام
کانال هیئت رهپویان آل طه
کانال جام معرفت
کانال ادامه من

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 519
» تعداد بازدید : 628
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 1965
» تعداد بازدید : 2013
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2904834
» تعداد بازدید : 3505313
  جستجو