ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
نکته ها

اهل معرفت همه چیز را از او میدانند و آن روز را عید میکنند براى اینکه بعد از ریاضات یوم ورود است به حضرت. بعد از اینکه نفس خودشان را کشتند و هر چه عزیز است در راه خدا از آن گذشتند، آن وقت است که روز لقاست./هر کس از شرق و غرب هر چه میخواهد بگوید، ما راه خودمان را داریم میرویم. و امیدواریم که این راه را به آخر برسانیم./من امیدوارم که این سال بهتر از همه سالها باشد و خداوند همه را توفیق بدهد که قدر نعمت‏هاى خدا را بدانند و بدانند که همه چیز از اوست. اگر همه چیز را از او دانستند دیگر در هیچ چیز ناراحت نمیشوند. 

اولین سخنان امام پس از ورود به میهن در فرودگاه:

ما پیروزیمان وقتى است که دست این اجانب از مملکتمان کوتاه شود.

اگر می خواستیم ثابت کنیم کلیدداران کنونی کعبه لیاقت میزبانی میهمانان خدا را ندارند و جز تامین آمریکا و اسرائیل کاری از دستشان برنمی آید، اینقدر موفق نمی شدیم/ حکومت سعودی مطمئن باشد که آمریکا لکه ننگی بر دامنش نهاده که با آب زمزم هم پاک نمیشود.

خدایا! ما بندگان ضعیف هستیم، ما بندگانی هستیم که هیچ نداریم، ما هیچیم و هرچه هست تویی. ما اگر چنانچه خلاف می‌کنیم نادانیم، تو بر ما ببخش. تو ما را به این ماه مبارک رمضان وارد کن به طوری که با رضای تو وارد بشویم در او. خدایا! تو ما را لیاقت بده که در این مهمانی که از ما کردی به‌طور شایسته وارد بشویم. خدایا! این ایران که از همه اطراف به او هجوم شده است، برای اسلام، این ایران را تو تقویت کن.

اگرچه برخی کوشیده‌اند ریشه‌های عید نوروز را در کلام بزرگان دینی جست‌وجو کنند، ولی غالب فقیهان، این عید را در حاشیهٔ اعیاد اسلامی قرار داده‌اند. نگاه امام خمینی (ره) نیز مستثنی از سایر فقیهان نبود. ایشان عید نوروز را در کنار اعیاد دینی و مذهبی تفسیر می‌کردند.

آن که به نظرم خیلى بزرگ است،این است که آقاى رجایى یک نفر آدمى بود که دستفروشى[میکرد]در بازار.ازحال دستفروشى ‏اش تاحال ریاست جمهورى،در روح او تأثیرى حاصل نشد.چه بسا اشخاصى هستند که اگر کدخداى ده بشوند،تغییر میکنند به واسطه ضعفى که در نفسشان هست،تحت تأثیر آن مقامى که پیدا می‏کنند واقع میشوند،و اشخاصى هستند که مقام تحت تأثیر آنهاست از باب قوّت نفسى که دارند.

دعا را نباید از بین این جمعیت بیرون برد. جوان‌های ما را نباید از دعا منصرف کرد. این یک مطلب غیرصحیح است به اسم اینکه قرآن باید به میدان بیاید. این‌ها وسوسه‌هایی است که از شئون شیطان است به اسم اینکه قرآن باید خواند و دیگر دعا و حدیث باید کنار برود.

نباید بیدار بشوند آنهایى که توجه به معنویات ندارند و به این غیب ایمان نیاورده ‏اند؟ کى این هلیکوپترهاى آقاى کارتر را که مى ‏خواستند به ایران بیایند ساقط کرد؟ ما ساقط کردیم؟ شنها ساقط کردند، شنها مأمور خدا بودند، باد مأمور خداست/مى‏ خواهیم چه کنیم روابط داشته باشیم با آنهایى که مى‏ خواهند ما را بچاپند؟/ما اگر امر دایر بشود به اینکه برگردیم به حال سابق بشریت، و با الاغ از این طرف به آن طرف برویم و آزادی‏مان را حفظ بکنیم، یا خیر، بنده آقاى کارتر و امثال او از ابرقدرتها باشیم و زندگانیهاى فلان و کذا داشته باشیم، ما آن را ترجیح می‏دهیم/اگر ما این آزادی و استقلال را حفظش نکنیم، قدردانى از نعمت خدا نکرده ‏ایم/خدا نکند که دستهایى که الآن در کار هست و میخواهند شما را مأیوس بکنند، اینها در این شیطنتشان پیروز بشوند، و شما را از آن حالى که در اول انقلاب داشتید منحرف کنند، که آن روز، روزى است که خداى تبارک و تعالى عنایتش را خداى نخواسته از شما بر مى ‏دارد و شما به همان حالها مى ‏افتید. حفظ کنید؛ حفظ کنید آن حالى که در اول نهضت داشتید. شما نهضت براى شکم نکردید.

فرزند عزیزم، احمد- حفظه اللَّه تعالى و ایّده‏- از آنجا که شما را بحمد اللَّه تعالى در مسائل سیاسى و اجتماعى صاحبنظر مى‏ دانم و در تمامى فراز و نشیبها در کنار من بوده ‏اى و هستى و با صداقت و کیاست امور سیاسى و اجتماعى این جانب را متصدى هستى، لهذا شما را براى تنظیم و تدوین کلیه مسائل مربوط به خود- که بسا در رسانه ‏هاى گروهى اختلافات و اشتباهاتى رخ داده است- انتخاب مى‏ نمایم.

امام خمینی(ره):اولش هم وقتی که مرحوم آیت الله کاشانی دید که اینها خلاف دارند می کنند و صحبت کرد، اینها یک سگی را نزدیک مجلس عینک به آن زدند اسمش را آیت الله گذاشته بودند. این در زمان آن بود که اینها فخر می کنند به وجود او. یک سگی را عینک زدند و به اسم آیت الله توی خیابان ها می گردانند، من به آن آقا عرض کردم که این دیگر مخالفت با شخص نیست، این سیلی خواهد خورد و طولی نکشید که سیلی را خورد و اگر مانده بود سیلی را بر اسلام می زد. اینها تفاله های آن جمعیت هستند که حالا قصاص را، حکم ضروری اسلام را غیر انسانی می خوانند.

شاید اگر این هیئت اروپایی جدای از همه ی مسائل سیاسی و ... کمی معتقد به رعایت آداب و اخلاق سفارش شده در دین خود یعنی مسیحیّت بودند، چنین رفتارهای ناشایستی از آنان سر نمی زد. این همان نصیحتی بود که سال ها پیش حضرت امام خمینی(رحمت الله علیه) در چنین روزی به روحانیّت مسیحی نمود و فرمود:« من از روحانیت مسیح مى‏ خواهم که سران بعض کشورهاى قدرتمند را نصیحت کنند.»

من مجدداً به همه ملت بزرگوار ایران و مسئولین عرض مى‏ کنم چه در جنگ و چه در صلح بزرگترین ساده‏ اندیشى این است که تصور کنیم جهانخواران خصوصاً امریکا و شوروى‏ از ما و اسلام عزیز دست برداشته‏ اند؛ لحظه ‏اى نباید از کید دشمنان غافل بمانیم. در نهاد و سرشت امریکا و شوروى کینه و دشمنى با اسلام ناب محمدى- صلى اللَّه علیه و آله و سلم- موج مى ‏زند./انقلاب اسلامى در جهان نیازمند فداکاریهاى شماست و مسئولین تنها با پشتوانه شماست که مى‏ توانند به تمامى تشنگان حقیقت و صداقت اثبات کنند که بدون امریکا و شوروى مى ‏شود به زندگى‏ مسالمت‏ آمیز توأم با صلح و آزادى رسید.

ما نه از اقدام نظامى مى‏ ترسیم و نه از محاصره اقتصادى.براى اینکه ما شیعه یک ائمه‏ اى هستیم که آنها شهادت را استقبال مى‏ کردند، ملت ما هم امروز شهادت را استقبال مى‏ کند. فرضاً که آقاى کارتر بتواند نظامى بیاورد اینجا، ما سى و پنج میلیون جمعیت داریم که اینها بسیاریشان، آرزوى شهادت مى ‏کنند. بعد که ما همه شهید شدیم، خودتان با ایران هر کارى مى‏ خواهید بکنید، از این ما نمى ‏ترسیم، ما مرد جنگیم، ما مرد مبارزه هستیم. ما یک ملتى هستیم که به این گرسنگى‏ خوردنها عادت کرده ‏ایم. اگر بنا باشد که آنها محاصره اقتصادى بکنند، اگر امر دایر بشود بین اینکه آبروى ما حفظ بشود یا شکممان سیر بشود، ما ترجیح مى‏ دهیم که آبرویمان حفظ بشود، شکممان گرسنه باشد.

     از منظر حضرت امام خمینی(ره) هرگونه عدول از اسلام ناب، خارج شدن از خط اعتدال و لغزیدن به سوی رویكرد های انحرافی است .

رویكرد حضرت امام خمینی(ره) به اسلام بعنوان مكتبی جامع كه پاسخگوی نیازهای فرد و جامعه می باشد رویكردی معتدل و در تقابل با رویكردهای افراطی و تفریطی به اسلام می باشد . این رویكرد جامع و اعتدالی را ایشان  " اسلام ناب محمدی (ص) " می نامد .

این کمال انقطاع، خروج از منزل خود و خودی و هرچه و هر کس، و پیوستن به او است و گسستن از غیر، و هبه ای الهی است به اولیای خلص پس از صعق حاصل از جلال که دنبال گوشه چشم نشان دادن او است و لا حظته… و ابصار قلوب تا به ضیاء نظره او نور نیابد، حجب نور خرق نشود و تا این حجب باقی است، راهی به معدن عظمت نیست و ارواح تعلق به عز قدس را درنیبندد و مرتبت تدلی حاصل نیاید ثم دنی فتدلی. ادنی از این، فنای مطلق و وصول مطلق است.

اگر رای داد و شورای نگهبان هم آن رای را پذیرفت، هیچ کس حق ندارد یک کلمه راجع به این بگوید. اگربخواهد فساد کند، به مردم بگوید که این شورای نگهبان کذا و این مجلس کذا است، این فساد است و مفسد است یک همچو آدمی، تحت تعقیب مفسد فی الارض باید قرار بگیرد.

هان اى روحانيين اسلامى! اى علماى ربانى! اى دانشمندان ديندار! اى گويندگان آيين دوست! اى دينداران خداخواه! اى خداخواهان حق‏پرست! اى حق‏پرستان شرافتمند! اى شرافتمندان وطنخواه! اى وطنخواهان با ناموس! موعظت خداى جهان را بخوانيد و يگانه راه اصلاحى را كه پيشنهاد فرموده بپذيريد و ترك نفعهاى شخصى كرده تا به همه سعادتهاى دو جهان نايل شويد و با زندگانى شرافتمندانه دو عالم دست در آغوش شويد.

ما اگر امر داير بشود به اينكه برگرديم به حال سابق بشريت، و با الاغ از اين طرف به آن طرف برويم و آزادىیمان را حفظ بكنيم، يا خير، بنده ی آقاى كارتر و امثال او از ابرقدرتها باشيم و زندگانيهاى فلان و كذا داشته باشيم، ما آن را ترجيح مى‏ دهيم.

حضرت امام خمینی(ره): من خوف این را دارم که در این ماه مبارک رمضان که ماه تهذیب نفس ‍ است و همه را خدا به ضیافت خودش دعوت کرده است ، ما با صاحب خانه کارى بکنیم که عنایتش از ما برگردد.

  سایت مراجع
 کانال تلگرام
کانال هیئت رهپویان آل طه
کانال جام معرفت
کانال ادامه من

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 521
» تعداد بازدید : 630
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 1965
» تعداد بازدید : 2013
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2904836
» تعداد بازدید : 3505315
  جستجو