ذکر ایام هفته
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی
یافته ها

یکی از پژوهشگران برجسته تاریخ معاصر کشورمان عنوان کرد:‌ دو ماه است مشغول مطالعه کتابی هستم که 600، 700 صفحه دارد و هنوز آن را ضربه فنی نکردم خیلی تعجب می‌کنم که رهبری با آن همه مشغولیت چگونه این کتاب را مطالعه کردند.رهبر انقلاب از معدود شخصیت های مطرح و تاثیر گذار جهانی است که علاقه فراوانی به مطالعه کتب مختلف در موضوعات گوناگون دارند و یکی از بخش های مهم سخنرانی های ایشان در دیدار با جوانان معمولا معرفی کتاب برای مطالعه است.

روز یکشنبه هفته جاری فیلمی19 دقیقه ای از جلسه مجلس خبرگان رهبری در 14 خرداد 1368 پس از ارتحال حضرت امام(ره) ، در خروجی  بی بی سی و برخی شبکه های خبری منتشر شد. اگر به این فیلم که ضد انقلاب با هدف تخریب چهره و جایگاه رهبری منتشر کرده است ، با نگاه منصفانه نگریسته شود، اوج متانت، بزرگ منشی و خلوص نیت رهبر معظم انقلاب به تصویر کشیده شده است.

پاسخ از زبان رهبر انقلاب به روایت رضا امیرخانی

رهبر انقلاب از چه طریق و چگونه در جریان مسائل کشور قرار می‌گیرند

گزاره‌ اول: تحلیل درست مبتنی بر اشراف کامل است.

 گزاره دوم: تحلیل درست، مبتنی بر اطلاعات دقیق و کافی است.

گزاره سوم: تحلیل درست، مبتنی بر گزارش‌های میدانی و عینی است


رهبر انقلاب فرمودند شبی نیست که سوره انا فتحنا را برای علامه و برادرشان نخوانم و بخوابم.

من حتی چند شب پیش آثار حرکت در تهذیب نفس و تشدید اخلاص را وقتی ایشان داشت نماز می‌خواند در ایشان دیدم. می پرسید : چگونه دیدی ؟ با همین چشم ؟ می‌گویم خیر، با آن چشم دیگری که خدا به من عطا کرده است و یقین دارم. لااله‌الاالله. شب و روزی نیست که من از ایشان 20 مرتبه یاد و برای ایشان دعا نکنم و به خدای متعال التماس نکنم که خدایا! این نعمت را برای شیعه مستدام بدار.

«حاج خانم! من یه معذرت‌خواهی به شما بدهکارم. کسی که قراره چند دقیقه دیگه تشریف بیارند منزل شما، آقای خامنه‌ای هستند...» جمله تمام نشده که اشک مادر جاری می‌شود. برادرها اما هنوز فرصت می‌خواهند که باور کنند؛ فرصتی در حد چند ثانیه. بغض آلفرد و آلبرت هم با اولین کلماتی که از دهانشان خارج می‌شود، می‌شکند...

خاطره زیبای رضا امیرخانی از امام خامنه ای که در قالب کلیپی تهیه شده است، به این موضوع مربوط می شود که شخصی از مقام معظم رهبری می پرسد: آیا فکر می کردید رهبر شوید؟ ...

در آستانه‌ی فرارسیدن هفته‌ی دفاع مقدس، بیش از ۵۰ نفر از جانبازان قطع نخاعی و بالای ۷۰ درصد در حسینیه‌ی امام خمینی با رهبر انقلاب دیدار کردند. روایتی خواندنی از دیدار رهبرِ جانباز انقلاب اسلامی با این جانبازهای عزیز تقدیم می شود:

آخرین توصیه‌ی رهبر انقلاب اسلامی به شهید آیت‌الله حکیم:

«مبادا در مقابل آمریکا کوتاه بیایید!»

«اگر عمری بود و اگر گروه‌هایی از قبیل فرقان اجازه و فرصت دادند، ان‌شاءالله در آینده به کار حزب خواهیم پرداخت؛ حزب جان می‌گیرد، تبلیغاتش را شروع می‌کند، جزوه‌های لازم، کتاب‌های لازم، تبلیغات لازم، تشکیلات لازم را به راه خواهد انداخت؛ ان‌شاءالله درست می‌شود. » این‌ها بخشی از سخنان آیت‌الله خامنه‌ای در فروردین‌ماه ۵۹ در بافق یزد بود که شاید در آن روزها چندان مورد توجه قرار نگرفت؛ چرا که چندماه از دستگیری اعضای اصلی گروه فرقان می‌گذشت. امّا...

رهبرانقلاب با تبدیل تهدیدها به فرصت ایران را به قدرت منطقه‌ای تبدیل کرد/ رهبر جمهوری اسلامی ایران رهبر، ولی فقیه و ولی امر مسلمین است.

از دیگر سفارشات مقام معظم رهبری، تأکید بر روی موضوع وحدت بود، فرمودند: شعر شما نباید باعث ضربه به موضوع وحدت شود. ایشان فرمودند، ما اوضاع جهان اسلام را می بینیم و در این اوضاع نباید شعر ما؛ حتی شعری که در مرثیه حضرت زهرا(س) سروده می شود، باعث خدشه به مسئله وحدت شود.

 این مقاله که به معرفی کتاب «رجال کَشّی» می‌پردازد، شرح یکی از مدخل‌های اصلی حرف «ر» نوزدهمین مجلد دانشنامه جهان اسلام  است که در کنار مقالات علم رجال و شاخه‌های آن، رجال طوسی، و رجال نجاشی اطلاعات و تحلیل‌های جامعی درباره بخش مهمی از علوم حدیث را در اختیار محققان قرار می‌دهد.

گفتند همه "فدای اشکت آقا"
تصویر شما را شهدا بوسیدند
امام(ره): آقای خامنه‌ای نعمتی است که خدا به ما داده است
آقای خامنه‌ای آشنا به مبانی فقهی‌اند و چون خورشید روشنی می‌دهند/حضرت امام خمینی می فرمودند: (در بین) رئیس‏جمهورها و سلاطین و امثال این‏ها، (نمى‏توانید) یک نفر را مثل آقاى خامنه‏اى پیدا بکنید...(او) یک نعمتى (است که) خدا به ما داده (است).

متن و حاشیه‌های دیدار هنرمندان و ورزشکاران به روایت: امیری اسفندقه، ناصر فیض، داریوش ارجمند، مهران رجبی، جعفر دهقان، فرج‌الله سلحشور، افشین علا و ابوالقاسم طالبی و جمع دیگری از عیادت‌کنندگان از رهبر انقلاب منتشر شد.

گزارشی که «رهبر» را ناراحت کرد/ گشت‌زنی 2ساعته در «بم» با لباس مبدل/ اگر پیکان «ضدگلوله» می‌شد...

ایشان در دوران بعد از فتنه سال 88 گاهی  احادیثی را می خواندند که تقریبا متناسب با نیاز روز بود؛ یعنی، مثلا آن روزها سنگ اندازی جناح‌ها، سیاسیون و مطبوعات به همدیگر خیلی زیاد بود و پرده از اسرار هم کنار زدن و ضایع کردن و آبروی کسی را بردن خیلی باب بود. ایشان در همان شرایط احادیثی را می خواندند که ما حق نداریم آبروی مؤمنی را ببریم. 

آیت‌الله مؤمن درباره مقام علمی رهبر معظم انقلاب می‌گوید: ایشان قطعاً و بلاخدشه، مجتهد مطلق و در فقه و اصول و رجال بسیار متبحرند. مقام علمی ایشان فراتر از تشکیکات یک عده مغرض است.

 آیت الله مسعودی خمینی: آقای بهجت معمولا کسی را به این آسانی در خانه اش راه نمی‌دادند اما مقام معظم رهبری هر چند وقت یک بار شب‌ها حتی بصورت غیر مترقبه می‌آمدند و با آقای بهجت جلسه‌ی نیم ساعتی داشتند و می‌رفتند.  

در عین حال، آن شبی که بازی ایران و امریکا بود، من آن بازی را نگاه کردم. البته حقیقتش این است که آن شب هم نمی‏ خواستم نگاه کنم ؛ چون دیروقت بود و وقت خواب من بود؛ لیکن همین ‏طور که نشسته بودم، روشن کردم و ناگهان با گل ایشان مواجه شدیم و دیگر......

دکتر صفارهرندی: بعضی از کسانی که پادو و کارشناس شبکه‌های ضد ایرانی هستند نیز این شبهات را موجب تمسخر این شبکه‌ها می‌دانند، نمونه بارز همان آقای وزیر سابق است که درباره شبهات اقتصادی مطرح شده حول زندگی حضرت آقا و خانواده ایشان گفت: از این حرف‌ها نزنید که این حرف‌ها مضحک است، من از نزدیک ایشان را می‌شناسم و این قبیل حرف‌ها به ایشان نمی‌چسبد و مردم هم باور نمی‌کنند.

این تصویر که در یکی از روزنامه های محلی مشهد منتشر شده است نشان دهنده فضای پر شور و شعور اوان شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی و واگوکننده راه های انتقال پیام (ضبط صوت و کاست) در آن دوران است.

همان کسی که آقای خمینی را به وجود آورد بعد از ایشان بهتر از او یا مثل ایشان را در رأس مسلمین قرار خواهد داد، مسلمانان را حیران نمی گذارد. ولی شرطش حاضر بودن مسلمین مثل حالا هست. مادامیکه خلق حاضرند اطاعت کنند از ولی امر، خدا ولی امر را برایشان مستقر خواهد داشت.

رهبر انقلاب یک خواننده فعال کتاب هستند،‌ ابتدا هر کتاب را ارزیابی کرده،‌ نیت و انگیزه نویسنده از نگارش کتاب را بررسی می‌کنند.

خداوند را شاکرم که ما را از توفیق مادری بهره مند نمود که با مراقبت شصت ساله در برگزاری روضه ی امام حسین (ع) و مجالس اهل بیت (علیهم السلام) به رغم فقر دوران گذشته و محافظت هفتاد ساله بر لقمه حلال و رد زکات در داشتن و نداشتن و عشق به امام (ره) که همه آنها را در عشق به آن رهبر بزرگوار خلاصه نموده بود؛ منشأ افتخار ابدی ما گردید.

آیا رهبری در سال 68 دارای اجتهاد مطلق بودند؟ مسئولیت احراز شرایط اوصاف رهبری به عهده‌ی خبرگان است و انتخاب آنان دلیل آشکار بر اجتهاد مطلق مقام معظم رهبری است. گذشته از آن، شهادت بینه‌ی شرعیه بر اجتهاد ایشان به نحو مطلق، از نظر شرعی کافی است.

درس‌های تفسیر قرآن آیت‌الله خامنه‌ای دو ویژگی بارز داشت. اول «بیدارگری و روشنگری» و دیگری «حركت‌بخشی به جامعه». آیات جوری تفسیر می شد كه اگر كسی به مباحث توجه داشت، وقتی از جلسه بیرون می‌آمد احساس می كرد نسبت به جلسه‌ی قبل یك نگاه جدید در فكر او ایجاد شده است. ویژگی دوم هم تحرك‌آفرینی و درگیر‌ساختن زندگی مردم با آموزه‌های قرآن بود.

یك روز قبل از انفجار محل حزب جمهوری اسلامی در سرچشمه تهران و شهادت آیت‌الله دكتر بهشتی كه قاعدتاً آیت‌الله خامنه‌ای نیز باید در آن جلسه حضور داشتند، انفجار بمبی دست‌ساز در مسجد اباذر تهران، امام جمعه‌ی آن زمان تهران را میهمان بیمارستان بهارلو كرد. شهید آیت‌الله بهشتی از نخستین افرادی بود كه برای بررسی اوضاع و خبرگیری از احوال آیت‌الله خامنه‌ای، از اعضای مؤسس حزب جمهوری اسلامی به بیمارستان رفت. امام مرتب پیغام می‌دادند و از اطرافیان می‌پرسیدند كه: «آقاسیدعلی چطورند؟»

ایشان در حرمت توهین به مقدسات اهل سنت فتوا داده‌اند و این موضوع تأثیر بسیار زیادی در میان اهل سنت كشورمان و همچنین اهل سنت جهان اسلام داشته است.

 با نزدیك شدن به ایام یازدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ماه ۱۳۹۲، پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR از صفحه‌ی ویژه‌ای شامل دیدگاه‌های رهبر انقلاب اسلامی درباره‌ی انتخابات رونمایی كرد.

مسافرانِ 28 اسفند ماه 1391 پرواز تهران-مشهد شاهد حضور ولی امر مسلمین جهان در هواپیما بودند.

من در میان همه فضلا و بزرگان علمی و اساتید، کسی را نمی‌بینم که نه‌تنها شبیه آقای خامنه‌ای، بلکه نزدیک به ایشان هم باشد. خداوند منان متعال، ایشان را بعد از امام ذخیره کرد و انصافاً هم خوب اداره کرد. «من کان لله کان الله له» و یا در آن روایت دارد: «من اراد عزاً بلاعشیره و هیبه من غیر سلطان و غنی من غیر مال و طاعه من غیر الله، فلینقل من ذل معصیه الله الی عزّ طاعته» و روایات از این قبیل زیاد داریم. اگر چنین حالتی در کسی پیدا شود، خداوند منان متعال، او را‌‌ رها نمی‌کند. به مغز و زبانش می‌اندازد و این را در وجودش به یک نحوی منعکس می‌کند که این‌ گونه صحبت کن.

 

حضرت آیه الله خامنه‌اي  غير از فقه و اصول و معارف اسلامي كه در سنت تحصيلي ايشان، رسمي و درسي بوده و جزء مطالعات تحقيقي و پژوهشي ايشان به حساب مي‌آيد، از ابتداي زندگي ميدان وسيعي را براي مطالعه پيش چشم داشته‌اند؛ همين قلمروهاي مطالعاتي هم پيكره اصلي كتابخانه شخصي ايشان را شكل مي‌دهند.

عارف واصل ، فقیه صمدانی ، حضرت آیت الله جعفری تهرانی «قدس سره» در رابطه با قدرت روحی و معنوی مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای «مدظله» و حوادث گذشته و آینده انقلاب چنین مرقوم فرموده اند:
از زمانی که رهبری به معظم له منتقل شده .....

 

ترورها کور نبودند ، در واقع مبنای تحلیلی داشتند.

  سایت مراجع
 کانال تلگرام
کانال هیئت رهپویان آل طه
کانال جام معرفت
کانال ادامه من

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

  لوگوی سایت
برای قرار دادن لوگوی تبلیغاتی سایت آدرس زیر را کپی کرده و در وبلاگ و یا سایتتان قرار دهید www.rahtousheh.com/Files/102488/logo.swf
نشر تراث
کانون نخبگان
ایران هسته ای
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 پیامک مذهبی

 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 520
» تعداد بازدید : 629
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 1965
» تعداد بازدید : 2013
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2904835
» تعداد بازدید : 3505314
  جستجو