ذکر ایام هفته
  منوی اصلی
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی

از آنجا که یکی دو ماه دیگر حرکت کاروانهای راهیان نور آغاز میشود و باید از هم اکنون به فکر برنامه ریزی مناسب بود، توصیه می نماییم تا حداکثر تلاشتان را جهت اجرای پیشنهاد زیر به کار بندید تا به مرور به یکی از آداب مرسوم راهیان نور تبدیل شود. در اینگونه موارد به امید دست اندرکاران نشستن، خطاست. خود باید آستینی بالا بزنیم. هر کس به هر میزان که میتواند، حتی در حد فتوکپی چند صفحه. پس همه میتوانند در این مهم، نقشی ایفا کنند.

قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ نیز برگرفته از قیام عاشورا بود، و اگر الهام‌گیری از این قیام جان‌خراش ولی پردرس نبود، هرگز قیامی از این دست رخ نمی‌داد.

چمران به من گفت: این روستا، روستایی است که وقتی کاروان امام حسین(ع) در راه شام بودند، اهالی این روستا برای کاروانیان، نان و غذا آورده اند. بعد چمران با دستش یک روستای دیگری را به من نشان داد و گفت: آنجا را هم ببین...

آخرین پیام امام به مناسبت نیمه شعبان در فروردین 68 را بازخوانی کنید/ ما باید تمام عشقمان به خدا باشد نه تاریخ. /نه از ارتباط با متجاوزان خشنود شوید و نه از قطع ارتباط با آنان رنجور./دفاع از اسلام و حزب اللَّه اصل خدشه ناپذیر سیاست جمهورى اسلامى است/ قرائت رسمی این پیام در تاریخ دوم فروردین در تمامی یادمان ها

مقام معظم رهبری(حفظه الله): قضیه‌ى ششم بهمن آنقدر اهمیت داشت که امام بزرگوار ما آن را در وصیتنامه‌ى تاریخى خود هم مندرج کردند، آن را یادگار گذاشتند؛ یعنى فراموش نشود. حالا چرا فراموش نشود؟ براى اینکه حوادث تاریخى، هم درس است، هم عبرت است. راه جمهورى اسلامى که عوض نشده است؛ دشمنان جمهورى اسلامى هم عوض نشدند. پس آنچه که آنجا اتفاق افتاد، میتواند براى امروز و براى آینده تا هر وقتى که ملت ایران به حول و قوه‌ى الهى دلبسته‌ى این اصول و این انقلابند، عبرت باشد، درس باشد؛ لذا نباید فراموش بشود.

 شهداى ما زنده‌اند؛ همچنان که خداى متعال خبر داده است: «و لا تحسبنّ الّذین قتلوا فى سبیل اللّه امواتا بل احیاء عند ربّهم یرزقون»؛ پیش خداى متعالند، زنده هستند، مشرف بر این عالَمند، حوادث را مى‌بینند، سرنوشتها را مى‌بینند، اعمال من و شما را مى‌بینند. آن وقتى که پاى ما به سنگى بخورد، آن وقتى که نتوانیم خودمان را درست هدایت کنیم، اداره کنیم، زمین بخوریم، آنها نگران میشوند.  

 گرچه هر شهیدی که در راه حق شربت شهادت نوشید پاداش ویژه دارد و خونش اثر مخصوص خود را به همراه خواهد داشت، افزود: ولی یک عالم دینی وقتی شربت شهادت می‌نوشد حسنات مضاعف خواهد داشت زیرا آثار مضاعف دارد، اگر مأثر و آثار، دو چندان بود ثوابش هم دو چندان و درجاتش هم دو چندان خواهد بود. راز این‌که یک روحانی شهید کامیابی‌اش از دو جهت است، برای آن است که عالمی که شربت شهادت نوشید با یک دست، وزن را در قیامت به همراه دارد با دست دیگر موزون؛ در قیامت که ترازو نصب می‌شود در یک کفه ترازو وزن است، در کفه دیگر موزون....

اصلاً خود من در اینجا برای تجارت آمده ام. برای کسب آماده ام. مفت نیامده ام اینجا. أیامی که گرفتار درس و بحث بودم که خود نمی توانستم. بعد که درس و بحث تعطیل شد بالاخره خواستیم ما هم کسبی کرده باشیم تجارتی کرده باشیم. بیاییم یک شب در یک همچه مجلسی که شماها دعا کنید و ما هم در آن دعا…. به دعوت یک بزرگ مردی که رأس روحانیت شیعه است و شما را فرا خوانده برای این میدان برای نگهداری دین و برای حفظ اسلام و برای صیانت قرآن پس بدون تردید شما مردم کسانی هستید که آمده اید فی سبیل الله بجنگید. سبیل خدا همین است. حفظ نوامیس شیعه امروز با شماست. حفظ جان این مردم با شماست و مهم تر از همه حفظ أشهد أن لا اله الا الله و أشهد أنّ محمّداً رسول الله با شما مردم است و حفظ این خاک مقدّس که وقتی چشم آدم به این خاک می افتد آن هم چه خاک پاکی، خاک پاکی که از هر گوشه اش فردای قیامت خدا می داند چه گلی بر می خیزد.

ابوجهل رسول اكرم(ص) را از تو و من بهتر مي شناخت. بني صدر، رهبر انقلاب را از من و تو بهتر مي شناخت. آيا زير بار نرفتن اينها غير از منيت و علوطلبي چيز ديگري بود؟ اين نتيجه علوطلبي و خودبيني و تكبر و زياده جستن است كه انسان حقيقتا انسانيتش را زير پايش مي گذارد، اما نتيجه اش چه مي شود؟ فانظر كيف كان عاقبه المفسدين.

آیت‌الله ضیاءآبادی(حفظه الله) ضمن اشاره به معارف بلند توحیدی در کلمات سیاسی امام خمینی(ره) تصریح کردند: جمله «خرمشهر را خدا آزاد کرد» تفسیر کلمه «لااله‌الّااللّه» است.

بین علما هم باید گفت فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِینَ عَلَى الْقَاعِدِینَ أَجْرًاعَظِیمًا علمای قاعد مساوی با علمای مجاهد نیستند. هر چه هم اهل نماز شب باشند و اهل تهجد و اهل مستحبات و نوافل و هرچه هم ملّا باشند. قاعد مساوی نیست با مجاهد. نه در زمان شاه، نه در زمان جنگ، نه الان. آخوند قاعد با آخوند مجاهد مساوی نیست.

  سایت مراجع
 کانال‌ها
کانال جام معرفت در ایتا

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

نشر تراث
کانون نخبگان
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 648
» تعداد بازدید : 702
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 762
» تعداد بازدید : 771
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2966734
» تعداد بازدید : 3575470
  جستجو