ذکر ایام هفته
  منوی اصلی
  حوزه نت
  پایگاه های اسلامی

  سایت رهبری
  بیانات رهبری
آیت الله جعفری تهرانی
  بیانات رهبری
  خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه از فرم زیر استفاده نمایید

ایمیل*
تلفن همراه*
تصویر امنیتی

عقلانیت بازیگران ایجاب می‌کند که تأمین امنیت خود را به دیگر بازیگران واگذار نکنند و هریک از کشورها به‌تنهایی درصدد تأمین امنیت از طریق افزایش قدرت خود برآید. قدرت از این منظر، فی‌نفسه هدف و غایت سیاست خارجی کشورها نیست، بلکه ابزار مفید و مؤثری برای تأمین امنیت است. ازاین‌رو، هدف غایی کشورها در نظام بین‌الملل تأمین امنیت است، نه کسب قدرت.

سال ۷۶ حضرت آقا در بندرعباس فرمودند نیروی دریایی ناوشکن بسازد، ناوشکنی که توانایی بردن موشک و بالگرد را داشته باشد. حاصل همین جمله، جماران، دماوند و سهند شد. همان موقع، وقتی حضرت آقا این جمله را فرمودند، برخی‌ها لبخند زدند و آن را باور نکردند، اما این کار انجام شد. تحریم‌ها ضربه‌هایی به ما زد، اما ما هیچ‌گاه خودمان را اسیر تحریم‌ها نکردیم.

پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR نماهنگ «غواصان دریادل و خط‌شکن» را به مناسبت بازگشت و تشییع پیکر پاک ۱۷۵ شهید غواص شرکت کننده در عملیات کربلای چهار و با استفاده از بیانات رهبر انقلاب درباره این غواصان شهید منتشر می‌کند.

روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی از برگزاری مراسم وداع با پیکرهای مطهر شهدای غواص در دانشگاه تهران در روز دوشنبه به همت بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران خبر داد.

این عملیات پیروزمندانه، ضربه اساسی بر پیکر دشمن وارد ساخت و تمامی معادلات، باورها و ذهنیتهایی را که در مورد توانایی و قابلیتهای نظامی جمهوری اسلامی ایران وجود داشت، تغییر داد. بسیاری از کارشناسان نظامی و تحلیلگران رسانه های خارجی، در برابر «سرعت عمل» و «ویژگیهای عملیاتی» نیروهای ایرانی به هنگام فتح خرمشهر، غافلگیر، مبهوت و شگفت زده شدند.

براساس راهبرد نظامی ارائه شده از سوی سپاه پاسداران به مسئولین کشور، برای نیل به پیروزی در جنگ می بایست در جبهه جنوب، جاده های شمالی و جنوبی بصره و نیز در جبهه شمالی، جاده های مواصلاتی کرکوک به بغداد قطع و یا تهدید شوند و در نتیجه، صدور نفت عراق به خارج کاملا قطع گردد و سپس حرکت اصلی به سمت بغداد آغاز شود.

بر همین اساس، محاصره و سپس تصرف شهر بصره به عنوان هدف عملیات اصلی سپاه پاسداران در سال 1365 مورد توجه قرار گرفت

دولت ریگان از به‌کارگیری وسیع گازهای خردل، سارین و عامل عصبی تابون، علیه نظامیان و غیرنظامیان ایرانی اطلاع کامل داشت... هنگامی که ایالات متحده آمریکا شکست صدام حسین را محتمل دانست، رئیس‌جمهور و متحدانش استفاده از سلاح‌های شیمیایی را نادیده گرفتند تا رژیم عراق حفظ شود...ایران به عدم استفاده از سلاح‌های شیمیایی وفادار ماند.

پیام حضرت روح الله به مناسبت پذیرش قطعنامه از جمله پیام هایی است که بر هر فرد از امت حزب الله در هر عصری، لازم است تا حداقل یکبار آن را مطالعه نموده و در آن تفکر کند. پیامی که اگر برای اولین بار بخوانید و ندانید که موضوع چیست، در ابتدا تصوّر می کنید که حکم جهاد با همه ی طواغیت عالم است. پیامی سرشار از توحید، عظمت و شکوه، در اوج غم، مظلومیت، عشق، عبرت و...

آقای رئیس‌جمهور چهره‌اش بشاش بود و از مباحث استفاده می‌کرد ولی از همان ابتدا آقای هاشمی ناراحت بود و بالاخره وی در پایان جلسه آب پاکی روی دست ما ریخت، این جلسه یکی از سرنوشت‌سازترین جلسات جنگ بود و مطالب پیش امام (ره) برده شد ما با حیرت بیرون آمدیم. آقای هاشمی گفتند ما بند پوتین این نیروها را هم نمی‌توانیم تامین کنیم، حالا یک جمله‌ای دیگر نیز گفت که از بس‌تلخ و گزنده بود یارای گفتن را ندارم.

قطعنامه 598، هشتمین قطعنامه‌ای بود كه شورای امنیت سازمان ملل از ابتدای تجاوز علنی رژیم بعثی عراق به جمهوری اسلامی ایران ، صادر كرده بود. همه قطعنامه‌های قبلی به علت جهت گیری ناعادلانه آنها از سوی ایران رد شده بود اما در ابتدای صدور قطعنامه 598 بعلت نكات مثبتی كه در این قطعنامه گنجانده شده بود از سوی جمهوری اسلامی اعلام شد كه ایران جای بحث و مذاكره در این قطعنامه می‌بیند و آن را نه رد كرد و نه قبول؛ ولی سرانجام در تاریخ 27 تیر 1367 این قطعنامه مورد قبول جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

 

در توجیه شكست عملیات ، رجوی گفت: تمامی اتكاء ما به ارتش و ایدئولوژیمان بود و روی عناصر سیاسی كار جدی صورت نداده‌ایم و آن را با قیام كربلا قیاس نمود كه امام‌ حسین(ع) نیز تمامی اتكای را بر دو عنصر شمشیر و ایدئولوژی خود نهاد و از معادله‌های سیاسی چشم‌پوشی كرد!! و همین باعث شكست گردید!

 

مردم منطقه خیلی خوشحال بودند از اینکه می‌دیدند ما مقاومت می‌‌کنیم و با شعار اسلامی در مقابل مجموعه‌‌ای از دولت‌‌ها ایستاده‌ایم و هدف نهایی‌مان سقوط صدام است. قطعاً آن‌ها مثل ما راضی نبودند جنگ به این شکل پایان یابد ...

  سایت مراجع
 کانال‌ها
کانال جام معرفت در ایتا

  جام معرفت
نماز ظهر عاشورا
  اساسنامه

نشر تراث
کانون نخبگان
  اخبار هیئت

  اوقات شرعی
  حدیث روز

حدیث موضوعی
 نور سافت
  آمار سایت
» امروز :
» تعداد بازدید کننده : 645
» تعداد بازدید : 699
» دیروز :
» تعداد بازدید کننده : 762
» تعداد بازدید : 771
» کل بازدید ها :
» تعداد بازدید کننده : 2966731
» تعداد بازدید : 3575467
  جستجو